вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie zabezpieczone płoty drewniane błyskawicznie się psują i mogą nieodwołalnie stracić swój pierwotny wdzięk i właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot pożądane byłoby poznać sposoby pielęgnacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa należy rozpocząć od właściwego i dokładnego przygotowania materiału na płot, albowiem od tego uzależniony jest rezultat finalny naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do osłony oraz dekoracji płotów z drzewa kluczowe jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, należy nanieść następne preparaty, jakie ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od wewnątrz, jednakże nie stworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ten sposób płot pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi oraz troski.

Totalnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ten rodzaj ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji zatem dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий